فروش کود مرغی لوبیا به صورت عمده

کود مرغی حاوی مقادی فراوانی از مواد معدنی مانند ازت، فسفر، پتاسیم و ریز مغذی ها بوده و می تواند اثر فزاینده ای در تغذیه خاک کشاورزی داشته باشد. این کود ارگانیک، عاری از مواد شیمیای بوده یکی از بهترین محصولات جهت تغذیه خاک در کشاورزی است. لوبیا با توجه به دارا بودن دوره رشد کوتاه، نیاز تغذیه ای اندک و توانایی در تثبیت بیولوژیک نیتروژن خاک دارای اهمیت به سزایی در تناوب زراعی است. کود مرغی لوبیا یکی از بهترین انتخاب ها جهت تامین نیازهای تغذیه ای خاک در کشت این محصول می باشد.

فروش کود مرغی لوبیا به صورت عمده

بررسی کود مرغی لوبیا

کود مرغی چگونه میتواند به رشد بهتر گیاه لوبیا کمک کند؟

کود مرغی پلیت به علت برخورداری از ماده آلی بالا و عنصرهای کامل و ضروری، در مرحله های مختلف به گیاه قدرت حرکت میدهد و موجب میشود دانه بندی لوبیا قوی شود و محصول نهایی نگین وزن تر و بیشتر شود.

بیشتر بخوانید: کود مرغی جو

بررسی کود مرغی لوبیایکی از عوامل موثر بر حاصلخیزی خاک جهت کشت محصولات استفاده از کود عالی است. این کود علاوه بر کمک به بهبود کیفیت خاک آلودگی های موجود در آن مانند آلودگی های نیتراتی را کاهش می دهد.
کود مرغی به عنوان یک منبع بیولوژیک دارای مزایای اکولوژیکی و محیطی بسیاری می باشد. این کود عناصر مورد نیاز گیاه مانند نیتروزن، فسفر و پتاسیم را در اختیارش قرار می دهد.
کود مرغی دارای مقایر قابل توجه ای نیتروژن بوده که به صورت اوره و آمونیم به سرعت آزاد و مورد استفاده گیاه قرار می گیرد.نیتروژن موجود در خاک نقش به سزایی در باروری و رشد محصول دارا می باشد. همچنین نیتروزن دارای تاثیر به سزایی بر وزن و تعداد دانه گیاه می باشد.
در این راستا استفاده از کودهای مرغی با افزایش مده عالی، مواد معدنی، بهبود ساختمان خاک، کاهش مصرف مواد شیمیایی، بهبود بخشیدن به ظرفیت نگهداری آب و اکسیژن خاک سبب افزایش تولید و بهره وری محصول می گردند.
همچنین کود مرغی با بهبود بخشیدن به ساختمان خاک باعث بهبود تهویه خاک، افزایش قدرت رویش بذر، افزایش ظرفیت نگهداری رطوبت خاک و افزایش فعالیت میکرو ارگانیسم های مفید می شود.
استفاده از کود مرغی در کشت لوبیا نیاز این محصول به مواد شیمیایی را به حداقل کاهش می دهد این امر علاوه بر اثرات مفید سلامتی از نظر اقتصادی نیز می تواند مقرون به صرفه باشد.
کود مرغی دارای ماندگاری و اثرات طولانی مدت بر خاک بوده و علاوه بر تاثیرات مثبت در کشت لوبیا می تواند برای مدت ها در خاک باقی مانده و محصولات بعدی نیز از اثرات مفید آن بهره مند شوند.

عمده فروشان کود مرغی لوبیا

عمده فروشان کود مرغی لوبیا

بیشتر بخوانید: کود مرغ خیار

کود مرغی لوبیا با بهترین کیفیت و قیمتی مقرون به صرفه توسط تولید کنندگان معتبر تولید و به فروش می رسد. این مرکز کود مرغی را با کیفیت عالی و قیمتی متعارف و رقابتی به فروش می رساند که این امر باعث شده تا کود مرغی با کیفیت بالا و  قیمت مناسب به راحتی در دسترس مصرف کننده قرار گیرد.
همچنین این امکان برای عمده فروشان کود فراهم شده است تا بتوانند با صرفه وقت و هزینه کمتر محصولی با کیفیت را با پایین ترین قیمت خریداری نمایند.

کود کامل لوبیا چیتی

خانواده حبوبات در عمل کوددهی شباهت زیادی باهم دارند، از این رو کود کامل مخصوص حبوبات حاوی مقادیر مناسب از عناصر ضروری و مهم زیر می باشد:

 • ازت(N) 23 درصد
 • فسفر قابل استفاده(P2O2) 3درصد
 • پتاسیم محلول درآب(K2O) 23درصد

این مقادیر، تجزیه ضمانت شده ای هستند که برحسب درصد وزنی مورد اندازه گیری قرار میگیرند. این آنالیز توسط آزمایشگاه معتبر و مورد تایید موسسه آب و خاک مورد بررسی قرار گرفته است.

 • فایده نیتروژن در دانه بندی غلاف حبوبات:

طبق تحقیقات به عمل آمده بدین صورت گزارش شده که نیتروژن موجب میشود دانه ها درون غلاف به حداکثر تعداد ممکن برسند و پیرو این موضوع تناژ لوبیا زیاد میشود، از سمت دیگر، ارتفاع بوته بلندتر و پروتیین موجود در حبوبات به بیشترین درصد خود میرسد.

حبوبات برای به عمل آمدن بهتر به دو عنصر ریز مغذی به نام روی و آهن توجه بیشتری نشان میدهد، به همین علت، این دو ریز مغذی با مقدار بیشتری در کود کامل لوبیا قرار داده شده است.

با در نظر گرفتن این موضوع و ساخت این ترکیب، سبب افزایش عملکرد دانه های حبوبات و پروتیین و به دنبال آن عملکرد رشد از لحاظ کیفی و کمی میشود.

مزایای کود کامل حبوبات:

 • افزایش مقاومت لوبیا در مقابل کم آبی، خاک شور، بیماری و آفات
 • زیاد شدن وزن محصول نهایی
 • افزایش پروتیین دانه لوبیا
 • پرشدن کامل غلاف و افزایش درجه کیفی انواع نخود، لوبیا، عدس

دستورالعمل مصرف کود کامل حبوبات به شرح زیر میباشد:

 1. مرحله 2 تا 3 برگی
 2. قبل از گلدهی
 3. بعد از گلدهی
 4. زمان تشکیل غلاف

کود مرغی برای لوبیا

برای محلول پاشی کود کامل لوبیا مقدار 3 تا 6کیلوگرم در هزار لیتر آب را مخلوط کرده و با دستگاه سمپاش روی گیاه بپاشید.

اگر خواستید کوددهی را از طریق آبیاری انجام دهید، مقدار 10 الی 15 کیلوگرم از کود را درون آب حل کرده و برای هر هکتار مصرف کنید.

توصیه مهم: عمل کوددهی و محلول پاشی باید در هوای خنک صبح زود یا عصر و نزدیک به غروب آفتاب انجام شود.

11

 1. سلام وقت بخیر من کشت قبل از محصول شما برای کشت لوبیا استفاده کردم چون زمینمون مشکل شوری وکم ابی داشت به توصیه مشاوران کود مرغی رو همرا با کود هیومیک اسید استفاده کردم جواب داد و خیلی عالی, بودهم تناژ محصولم بالا رفت وهم لوبیا های با کیفیت به دست اوردم. خواستم بدونم از این محصول برا نخود هم استفاده کنم جواب میده؟

  • سلام میتوانت که شما این کود را در کجا استفاده کردین و از کدام تریق تشکر

 2. خسته نباشید به شما
  کریمی هستم، برای کشت پاییزه گندم از شما کود پلت خرید کردم،خوشه های گندمم پر وسنگین شد.برای کشت گندم کود کاملی هست

 3. سلام مهدوی هستم چند وقت پیش از شما کود مخصوص لبیا و کود مرغی مایع خریداری کردم تو پر شدن دانه لبیا و کیفیتش خیلی ثاثیر داشت ممنون از محصول خوبتون.

 4. سلام و خداقوت کودهای پیشنهادی شما برای لوبیا واقعا عالی بودن.وقتی از این کود استفاده کردم دیگه کود اوره سفید را استفاده نکردم. به تمام کشاورزهای همسایه هم این کود رو پیشنهاد دادم.میخواهم از شما کود مایع مرغی و هیومیک اسید هم تهیه کنم.ممنون

 5. من نهال انار دارم پارسال طبق توصیه خانم زارع از مایع مرغی و هیومیک استفاده کردم نهال های دوساله من اندازه درخت ۸ ساله همسایه من رشد کرده. مقدار اناری که امسال از درختان چیدم ۵ برابر بیشتر از همسایه ام بود که درخت ۸ ساله داره . واقعا کود های شما عالی عمل میکنند.

 6. سلام خانم مهندس کودهاتون واقعا بیست
  من باغ میوه دارم و زیر درختانم سیر کاشتن از کودهایی که شما تجویز کردین طبق دستور استفاده کردم، در دو سال گذشته محصولات باغم و سیر ها فوق العاده زیاد و با کیفیت. شده اند تا به حال اینقدر گیاه و درختا رو سرحال و پر بار ندیده بودم
  دست مریزاد

 7. سلام و خسته نباشید قبل از استفاده کود پلیت مرغی ازکود فله استفاده میکردم متاسفانه کود فله باعث شد زمینم دچار افت و قارچ بشه، با گوگرد پاشی از بین بردم و امسال از گلیت استفاده کردم

 8. سلام عصرتون بخیر تشکر میکنم ازتون به خاطر این کودهای لوبیا که خیلی عالی و خوب بودند و نتیجه مطلوبی دارند.

 9. سلام وقت بخیر برای این کود های حبوبات تقویتی چی پیشنهاد می کنید؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما