قیمت کود پتاس 50 درصد کیسه های 50 کیلوگرمی + باران کود

برای به دست آوردن کود های مورد نیازتان با بسته های متناسب و وزن عالی برای پیشبرد روند کشاورزی و باغداری می توانید با مجموعه باران کود همراه باشید،در این مجموعه تمامی کودهای تقویتی، از جمله کود پتاس 50 درصد در کیسه های 50 کیلوگرمی برای خریداران محترم در نظر گرفته شده است.

قیمت و خرید کود پتاس بالا ( 50 K) + بهترین زمان مصرف

  • بسیاری از کارخانه ها و برندها،در صدد تولید و پخش کود پتاس بالا( K 50) هستند، تابا فروش این محصول پرمحتوا و با ارزش، بتوانند جایگاه مهمی را در بازار های فروش کود به دست بیاورند.
  • تمام گیاهان برای داشتن رشد سالم، به کود پتاس بالا نیازمند هستند، به همین جهت کود پتاس در بخش کشاورزی و باغداری بسیار با اهمیت می باشد.
  • بهترین زمان استفاده از کود سولوپتاس، فصل بهار یا همان، زمان اولیه ی رشد گیاهان ذکر شده است.
  • مصرف این کود را می توانید در زمان قبل از گلدهی یا قبل از تشکیل میوه مورد بهره وری قرار دهید.
  • استفاده ی این کود می تواند سبب افزایش سایز محصولات شده و کیفیت آنها را به بهترین نحو تغییر دهد.
  • بهبود محصولات، در کنار افزایش سایز، بزرگترین آرزوی هر کشاورز و باغدار می باشد.
  • ارزش و اهمیت این کود در کارایی عالی آن بوده است.

کود پتاس

عوارض کود پتاس چیست؟ (New)

پتاس، یک ماده ی معدنی بوده، که تمام موجودات، اعم از انسان ها، حیوانات و گیاهان به این عنصر نیازمند می باشند. خوشبختانه این عنصر در طبیعت به صورت کثیری یافت می شود. اما استفاده ی بی رویه ی این کود در زمین های زراعتی و باغ ها موجب شده است تا این عنصر در بافت های زمین با کمبود شدیدی رو به رو شود.

کمبود پتاس در زمین ها، می تواند به عنوان یک خطر، برانداز شود. فقدان این عنصر می تواند گیاهان را دچار ضعف رشدی و  جسمانی نماید.

این ضعف می تواند گیاهان را به انواع بیماری های گیاهی و قارچی مبتلا سازد و زمینه ساز برای حملات انواع حشرات شود.

همان طوری که وجود عنصر پتاس می تواند در بهبود روند کشاورزی و باغداری موثر و  مفید باشد، کمبود آن هم می تواند نتیجه عکسی را به نمایش بگذارد.

اما قابل یاد آور می باشد، برخی از مناطق جغرافیایی وجود دارد، که زمین های بسیار غنی شده از عنصر پتاس دارند، به همین دلیل قبل از استفاده از این کود، از نیازمندی های زمین های تان به صورت دقیق آگاه باشید.

کود پتاس بالا برای محلول پاشی ( کیسه 25 کیلو گرمی )

استفاده از این کود به دو روش انجام می شود، که محلول پاشی یکی از اثر بخش ترین روش ها به ثبت رسیده است. کود پتاس با روش محلول پاشی، می تواند از طریق  روزنه های برگ ها به راحتی عملیه ی نفوذ پذیری را انجام دهد.

استفاده ی به موقع از این کود، موجب افزایش کارایی بر روی دیواره های سلولی شده و این روند منجر به شادابی و طراوت گیاهان می شود و از سوی دیگر در ساخت و ساز کربوهیدرایت ها و نشاسته می تواند مقاومت گیاهان را افزایش  دهد.

این کود با اثر بخشی سریع خود، توانسته است، تغییرات موثری را به وجود بیاورد، که آن تغییرات شامل؛ بهبود در اندازه های محصولات، رنگ دهی و طعم دهی می باشد. این تغییرات به اندازه ای موثر بوده که توانسته است توجه بسیاری را به خود جلب نماید.

استفاده ی درست و به موقع از این کود، می تواند مقاومت گیاهان و محصولات را در برابر تنش های محیطی افزایش دهد.

کود پتاس

خواص کود پتاس بالا NPK 0-0-50 برای چه گیاهانی مناسب می باشد؟

بهترین زمان استفاده از کود های پتاس بالا، دوره ی قبل از گلدهی می باشد.

چون می تواند میزان گلدهی را با استحکامیت خاصی افزایش دهد، که این روند می تواند در افزایش محصولات مهم ترین نقش را داشته باشد.

افزایش سایز و حجم در برخی محصولات بسیار مهم می باشد، محصولاتی  مانند؛ گوجه فرنگی، هندوانه، سیب زمینی و  محصولاتی مانند سیفی جات که نظر حجم برای کشاورزان محترم بسیار مهم می باشد.

تمام محصولات گوشتی برای بهبود ساختاری شان و افزایش سایز به این عنصر نیازمند می باشند.

کود های پتاس بالا، در بخش کشاورزی و باغداری می توانند از دوره ی ریشه زایی تا بهبود محصولات مهمترین نقش ها را اجرا نماید.

اما این کود ها برای گیاهان خانگی هم کارایی مفیدی دارند، مانند؛ سانسوریا و کاکتوس برای بهبود وضعیت شان و بقای شان به کود های پتاس بالا نیازمند می باشند.

کود پتاس بالا 12-12-36+Te NPK برای چی خوبه؟

کود 36-12-12 با داشتن عناصر مورد نیاز گیاهان و درختان، توانسته است ارزش و اهمیت خود را چند برابر نماید. این کود با داشتن پتاسیم بالا و ریز مغذی های لازم به عنوان یک کود کامل شناخته شده است.

فسفر یکی دیگر از عناصر فعال، در این کود می باشد، که توانسته در رشد ریشه ها دست برده و آنها را تقویت نماید. البته نیتروژن هم در نقش خود، حضور فعالی داشته است، که توانسته رشد برگ و ساقه را به صورت چشمگیری سرعت دهد.

این کود برای گیاهان و محصولاتی مانند؛ گندم و جو، ذرت و انواع گل ها، انواع میوه ها، گلابی، سیب و درختان مرکب بهترین کارایی را ارائه می نماید.

همچنان محصولات دیگری مانند؛ گیاهان تزیینی و دارویی هم از این کود می توانند بیشترین سودها را حاصل نمایند.

تمام محصولات زراعی، باغی و یا هر محصولی که توسط گلدهی، توسعه پیدا می نمایند، استفاده از این کود برای شان نقش حیاتی دارد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما