قیمت کود مرغی برای یونجه

چرا این روزها کشاورزان برای کشت یونجه زیاد به دنبال قیمت انواع مختلف کود مرغی هستند؟کود مرغی به عنوان یکی از بهترین، نمونه کودهای کشاورزی می باشد. این کود به علت داشتن عنصر ازت، برای محصول یونجه حائز اهمیت است.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

به همین دلیل تقاضای بالا، شرکت باران کود در نظر دارد بهترین قیمت را با کیفیتی فوق العاده به کشاورزان خود عرضه میدارد.

بذر یونجه، وقتی می تواند به باروری خوبی برسد که به صورت صحیح از این کود استفاده شود یعنی تغذیه کامل و مناسبی به بذر رسیده باشد.

کود مرغی برای یونجه

قیمت کود مرغی

این کود مورد تأييد بسیاری از کشاورزان قرارگرفته است.
برای داشتن اطلاع از قیمت کود مرغی برای یونجه می توانید به سایت باران کود مراجه نمایید.

کود مایع مرغی برای پرورش یونجه بسیار مقوی است وثاثیر بسزایی دارد. این کود در برهه زمانی کوتاه جذب گیاه میشود و نیاز به زمان زیادی برای تبدیل شدن آن به ماده مغذی نمی باشد.
زمانی که از این کود برای محصول یونجه استفاده می شود و این کود با آب مخلوط می شود، ساقه و ریشه گیاه خیلی زودتر رشد می کند.
وقتی این کود با آب استفاده شود، میزان زیادی رطوبت در گیاه جمع می شود، و همین عامل باعث میشود محصول یونجه را سرسبز تر و بانشاط تر نشان دهد .
عنصر دیگری که در کود مایع مرغی وجود دارد کربن عالی می باشد، که این عنصر نیز باعث سبزینگی یونجه و تسریع در رشد این محصول می باشد.
کود مرغی دارای مقدار زیادی کربن آلی می باشد.

قیمت کود مرغی

کود برای یونجه

کشاورزانی که از کود مرغی برای محصول یونجه استفاده کردند در مقایسه با کشاورزانی که استفاده نکردند چند برابر از ماندگاری و سبزینگی گیاهان برخوردار می‌باشند.

اگر کشاورز از بذر خوب، همراه کود مایع مرغی برای یونجه استفاده کنند، چند برابر رشد یونجه افزایش می یابد، و یک محصول باکیفیت به دست می آورند.
قیمت فروش کود مرغی در مقیاس های زیاد بخاطر چند عامل بهتر از فروش جزئی است.

 1. هزینه های حمل و نقل: وقتی کشاورز خرید عمده انجام میده به طرز چشمگیری باعث کاهش هزینه حمل و نقل می‌شود.
 2. تولید کنندگان برای فروش های عمده خود به نسبت فروش خرده، تخفیف های ویژه ای در نظر می‌گیرند و این به سود کشاورزان می باشد.

خرید کود مرغی برای یونجه به طور مستقیم از کارخانه فواید بسیاری دارد.

 • بسیاری از سودجویان واسطه گران از میان برداشته می‌شوند.
 • کشاورزان با خیال راحت از این کود استفاده می کنند و کودی که تاریخ انقضاء آن گذشته باشد یا کودی که با کودهای نامرغوب مخلوط شده است به دست نمی آورند
 • از نظر اقتصادی به صرفه می باشد. قیمت کود مایع مرغی در بازار بیشتر است و این به نفع کشاورزان می باشد که کود مایع مرغی مورد مصرف خود را مستقیمٱ از کارخانه ها خریداری کنند.

کود مرغی برای یونجه
تاثیر کود مرغی مایع در یونجه
محصول یونجه از آن جا که بیشتر در مرحله جوانی، برداشت می‌شود، تاثیر کود مرغی مایع در رشد سریع این محصول مقدار زیادی مفید می باشد.
این محصول کودی بخاطر استفاده گسترده در میان کشاورزان از اهمیت خاصی برخوردا است.

در تمامی محصولات علاوه بر یونجه، در باغات مرکبات و سایر باغات که در مرحله ظهور میوه تا موقع برداشت، برای رسیده شدن میوه استفاده می‌کنند.
در محصولات زراعی مانند گندم، جو، ذرت و….، در محصولات جالیزها مانند: هندوانه، خربزه، خیار، و….. در محصولات گلخانه ای، سبزی و صیفی جات. و در سیب زمینی و پیاز، که در مرحله غده بندی و رویش، نیاز اساسی به وجود این ماده کودی دارند. ودر هر یک از این محصولات میزان مصرف با توجه به خود محصول و جنس خاک از طرق سیستم آبیاری استفاده می‌شود.
در محصول یونجه مقدار استفاده از کود مرغی بستگی به عوامل زیادی دارد،ولی به طور میانگین 40 تا 90 لیتر در هر1000 متر مربع میباشد.
وبا توجه به اینکه محصول یونجه، بخاطر طولانی بودن دوره رشدش، وچندین برداشت در سال، اگر کود مایع مرغی استفاده نشود به مرور زمان خاک حاصل خیزی و مواد غذایی خود را از دست می دهد، و رشد گیاه به مختل می افتد.

11

 1. سلام وخسته نباشید من با وجود داشتن کود های دامی و گوسفندی امسال برای کشت یونجه خودم تو دوره روشتش از کود مایع مرغی که از شرکت شما خریداری کرده بودم استفاده کردم دو برابر از قبل یونجه برداشت کردم وعملا به این نتیجه رسیدم که کود مرغی عناصر بالایی نسبت به کود گاوی و گوسفندی داره و این رو مدیون راهنمایی های خوب شما میدونم. ممنونم.

 2. سلام وقت بخیر کود مایع مرغی رو میشه با کودهای ان پی کا مخلوط کرد؟ ما از شرکت شما مایع مرغی خریدم خواستم بدونم میشه با کود, ان پی کا باهم استفاده کرد

 3. سلام و عرض ادب بنده چراغی هستم چند وقت سال هستش که از شما کود مایع مرغی خریداری می کنم 15 هکتار کشت یونجه دارم هر هکتار 2 تن برداشت میکردم الان شده 4 تن خیلی عالیه ممنون از محصولات عالیتون

 4. سلام من برای مرزعه یونجه کود مرغی استفاده کردم، عالی بود عملکرد این کود مایع مرغی، به همه ی کشاورزها تعریف کود شما رو میکنم که استفاده کنن

 5. سلام و درود ابراهیمی هستم از گرگان.من همیشه از کودهای اوره برای محصول برنجم استفاده میکردم.متاسفانه زمین من دچار شوری بیش از اندازه شده بود و تناژ محصولم خیلی کم شده بود. از اینترنت شما رو پیدا کردم و شما بهم مشاوره دادین که از کود اوره استفاده نکنم و کود هیومیک اسید را جایگزین کنم. بعد از استفاده از کود هیومیک اسید شوری خاکم از بین رفت و در کنارش از کود مایع مرغی هم استفاده کردم که تناژ محصولم خیلی زیاد شد

 6. سلام. کود مایع مرغی که از شما تهیه کردم باعث شد که برنج با کیفیت و زیادی برداشت کنم

 7. کود هیومیک اسید و مایع مرغی را میتوانیم بصورت فله هم تهیه کنیم؟

 8. سلام این کودهای یونجه اگه با کود پلت مرغی ترکیب بشه مشکلی نداره؟

 9. سلام کود مرغی هایی که از کارخانه مشهد ارسال می کنید خیلی عالی هستند و کیفیت عالی هم دارند. تشکر

 10. باسلام، کود هایی که از شما خرید کردم باعث شده که زمین گندمم تو هکتار 5 تن برداشت کنم، قبلا 2 تن برداشت میکردم. ممنونم

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما