بهترین کود غده زایی سیب زمینی + در تمام مراحل رشد

بهترین کود غده زایی سیب زمینی، کودی است که بتواند مواد مغذی مورد نیاز سیب زمینی را محیا کند.

بهترین کود باید به نسبت وبه صورت کافی موادی از جمله نیتروژن، فسفر، پتاسیم، گوگرد، مس، روی و ….. را موجود داشته باشد.

کود 20 20 20 برای افزایش غده سیب زمینی + میزان مصرف در هکتار

کود 20 20 20 برای افزایش غده سیب زمینی و پیش روی و رشد سیب زمینی به دلیل اینکه عناصر فراوانی در خود جای داده تأثیرات مفید و فراوانی دارد، از جمله این عناصر فسفر، نیتروژن، پتاسیم، روی، منگنز، مس و آهن است که برای سیب زمینی بسیار عالی است.

کود دهی سیب زمینی به دو روش آبیاری و محلول پاشی انجام می شود.

میزان مصرف کود در هر هکتار، در کود دهی به روش آبیاری در هر هکتار زمین زراعی 5 الی 20 لیتر کود رقیق شده مصرف می شود، و در کود دهی به روش محلول پاشی در هر هکتار زمین زراعی باید 2 لیتر کود سه بیست را با 1000 لیتر آب رقیق کرده و محلول پاشی انجام دهید.

مقدار مصرف کود 20 20 20  به انباشتگی و فشردگی کشت بستگی دارد، بنا بر این بهتر است که قبل از استفاده از کود سه بیست، اول با مشاور و یا کارشناس مربوط مشورت کنید و بعد دست به اقدام بزنید.

مجموعه باران کود با مشاوران و کارشناسان حاذق و با تجربه می توانند به راحتی شما را در این امر راهنمایی کنند.

کود مایع مرغی

قیمت انواع کود مرغی مخصوص غده زایی سیب زمینی برای افزایش تناژ + مراکز فروش

قیمت انواع کود مرغی مخصوص غده زایی سیب زمینی برای افزایش تناژ را می توانید با مشاوره گرفتن از کارشناسان مجموعه باران کود به دست بیاورید و با مراکز مختلف فروش انواع کود مرغی مخصوص غده زایی سیب زمینی آشنا شوید.

مجموعه باران کود بر آن شده است که برای مساعدت به باغداران کود مرغی را با قیمت فروش مناسب درب کارخانه  و کیفیت عالی در اختیار بگذارد.

 مقدار مصرف کود مرغی مایع در هر هکتار برای بزرگ شدن غده سیب زمینی

مقدار مصرفی کود مرغی مایع در هر هکتار برای بزرگ شدن غده سیب زمینی 5 تن می باشد.

هر 5 تن کود مرغی مایع در هر هکتار، 44/71 تن محصول سیب زمینی می دهد، البته چون میزان آهن موجود در کود مرغی پایین است و امکان قارچ گرفتن محصول بالا است، کود مرغی را با غنی کردن تبدیل به کود مرغی پلیتی می کنند تا مزرعه دچار آفت، قارچ و علف های هرز نشود.

با توجه به اینکه گیاه سیب زمینی آب بسیار زیادی نیاز دارد، در نتیجه میزان جذب مواد مغذی و عناصر موجود در خاک نیز زیاد است، به همین دلیل کود مرغی مایع برای این زمین زراعی مناسب تر است.

کود مایع مرغی

 بهترین کود هیومیک اسید برای درشت شدن سیب زمینی چیست؟

بهترین کود هیومیک اسید برای درشت شدن سیب زمینی، کودی است که دارای تمام مواد آلی و مغذی باشد سیب زمینی نیاز فراوان به فسفر و پتاسیم برای رشد و تقویت ریشه دارد، و مقداری نیتروژن نیاز دارد.

راه های زیادی برای درشت شدن سیب زمینی وجود دارد، اما بهترین و مفید ترین راه برای اینکه سیب زمینی درشت ترو مملو از مواد مغذی داشته باشیم، استفاده به موقع و مؤثر از کود هیومیک اسید به کیفیت است.

کود مایع مرغی

کود هیومیک اسیدی که سر شار از مواد آلی و مغذی برای سیب زمینی باشد.

کود هایی که فسفر دارند باعث زیاد شدن و غده زایی سیب زمینی می شود و مضرات زیاد از حد نیتروژن را از بین می برد، می توان گفت نیتروژن مصلح فسفر است و رشد گیاه را تسریع می دهد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما