کود پلیت مرغی با قیمت کاملا ارزان

کود پلیت مرغی با قیمت کاملا ارزان اما با کیفیت در مراکز پخش این محصول عرضه می شود این مکان ها در تمام شهرهای کشور ایجاد شده اند تا تمام مشتریان بتوانند محصول مورد نیاز خود را خریداری کنند. قیمت کود مرغی پلیت ارزان با توجه به کیفیت کود متفاوت است. کود پلیت مرغی از بهترین کودها محسوب می شود و برای تقویت خاک و گیاهان از آن استفاده می کنند این محصول در انواع مختلفی تولید و روانه بازارها می شود.


کود پلیت مرغی با قیمت کاملا ارزان

انواع مختلف کود مرغی

انواع مختلف کود مرغیکود مرغی را می توان از جمله کودهای بسیار قوی بر شمرد چون در این حیوان دفع ادرار و مدفوع با هم صورت می پذیرد و در معرض حرارت بسیار بالا قرار دارد به همین دلیل زمانی که در چرخه غنی سازی قرار می گیرد تمامی عناصر ضعیف آن به اندازه نیاز خاک ارتفاع می یابد. استفاده از یک کود پلیت مرغی برای کشاورزی سبب می شود تا محصولاتی کاملا ارگانیک و سالم تولید و در جامعه تزریق شود.

انواع مختلف کود مرغی شامل موارد زیر می شود:

 • کود مرغی پلیت شده
 • کود مرغی گرانول
 • کود مرغی مایع
 • کود مرغی غنی شده
 • اصلاح شده
 • گوشتی
 • سالنی
 • تخم گذار
 • فله
 • خام
 • کود دامی عمیق
 • کود قفس
 • کود مرتفع

انواع بسته بندی

انواع بسته بندیانواع بسته بندی کود مرغی شامل گزینه های زیر می شود:

 1. کیسه لمینت 25 کیلویی
 2. کیسه لمینت 50 کیلویی
 3. فله
 4. سطل مایع 20 لیتری

کود مرغی فرآوری شده: این کود به دو صورت گرانول و پلیتی تولید می شود و در بسته بندی کیسه ۲۵ کیلویی است. 

مزایایی این محصول شامل موارد زیر می شود که ما به طور خلاصه به آن اشاره می کنیم:

 • اصلاح فعالیت بیولوژیکی خاک
 • افزایش مواد آلی خاک
 • افزایش میکروارگانیسم های مفید خاک
 • بهبود خاصیت فیزیکی
 • شیمیایی و حاصلخیزی خاک 
 • کم کردن جرم حجمی ظاهری و افزایش تخلخل و نفوذ پذیری خاک
 • تیره کردن رنگ خاک و جذب حجمی ظاهری
 • افزایش نگهداری آب خصوصا در خاک های شنی
 • ایجاد خاک ph و کاهش موضعی آن

از کودهای مرغی می توان به کود گوگل دار میکرونیزه، کود گوگرد پودری، کود آلی گوگردی، کود بیو فسفات طلائی، کود آلی، کود سوپر فسفات ساده و غیره اشاره کرد.

بزرگترین تولید کننده کود مرغی در ایران

بزرگترین تولید کننده کود مرغی در ایرانبزرگترین تولید کننده کود مرغی در ایران سعی کرده با بهترین مواد اولیه و درجه یک محصولی با کیفیت و مرغوبی را تولید کند تا بتواند به راحتی آن را در بازار به فروش برساند.

خط تولید کود در کارخانه ها با روش های مدرن و به روز انجام می شود. این تولید کنندگان با تولید عمده کود سعی کرده اند محصولات خود را با قیمت های مناسبی عرضه کنند. خرید کود مرغی از شرکت های تولیدی با قیمت درب کارخانه انجام می شود.

ارزش کود مرغ بستگی به نوع موادی دارد که برای تغذیه مرغ استفاده می شود. انواع کود مرغ بسته به نوع پرورش مرغ دارد که شامل موارد زیر می شود:

 1. کود بستر جوجه های گوشتی : ارزش و کیفیت این نوع کود مرغی بستگی به تغذیه مرغی دارد که پرورش داده می شود. همچنین مدیریت کود در طول دوره پرورش داده می شود مانند خاک، سنگریزه و آهک موجود در کف سالن یا محل ذخیره کود نیز تاثیر قابل توجه ای روی درصد خاکستر کود مرغی دارد.
 2. کود مرغ های تخم گذار یا مادر در روش بستر: این کود از لانه هایی که در آن مرغ تخم تخم گذار یا مادر های گوشتی در آن پرورش داده می شود جمع آوری می گردد. و نسبت بستر فضولات در آن کمتر از کود جوجه های گوشتی است.
 3. کودی که از بستر مرغ ها در قفس بدست می آید: این کود چون از ضایعات دور است بیشترین مرغوبیت را دارد در هنگام تهیه چنین کودی باید به موارد زیر توجه شود: کود به طور تازه جمع آوری شود. حاوی مواد خارجی مانند سنگ، شیشه، میخ و سیم نباشد. از بستری هایی که در آن مواد دارویی به منظور پیشگیری و درمان استفاده شده، کود تهیه نشود.

اهمیت استفاده از انواع کود مرغی

اهمیت استفاده از انواع کود مرغیزمانی که ما می خواهیم از انواع کود حیوانی استفاده کنیم انتخاب کود مرغی می تواند بهترین انتخاب باشد.

اهمیت استفاده از انواع کود مرغی :

این محصول چون دارای نیتروژن، فسفر و پتاسیم، است استفاده از آن بسیار مهم است. کود مرغی به عنوان منبع تغذیه برای سبزیجات است و باعث ایجاد یک خاک مناسب می شود تا آن ها به خوبی رشد کنند.

اگر شما از این کود استفاده کرده باشید می بینید بعد از استفاده سبزیجات شما رشد بیشتری داشته  و سالم تر شده است. به خاطر نیتروژن فراوانی که در این کود است باید آن را کمپوست کرد چون استفاده خام از این محصول باعث سوختگی سبزیجات می شود. کمپوست کردن کود مرغی به راحتی انجام می شود. اگر شما خودتان مرغ دارید می توانید از بستر آن ها برای این منظور استفاده کنید.

در مرحله دوم بستر استفاده شده توسط مرغ ها را برداشته و آن را داخل مخزن کمپوست قرار دهید مرتبا و به طور کامل آن ها را خیس کنید و هر چند هفته یکبار آن ها را به هم بزنید تا به آن ها هوا برسد. حدود ۶ تا ۹ ماه طول می کشد تا کمپوست آماده شود وقتی کمپوست سازی به پایان رسید می توانید از این محصول استفاده کنید.

مرکز فروش کود مرغی پلیتی، گرانوله و مایع

مرکز فروش کود مرغی پلیتی، گرانوله و مایعما می توانیم با مراجعه به مرکز فروش کود مرغی پلیتی، گرانوله و مایع انواع محصول را با برند، کیفیت و قیمت های متفاوتی تهیه کنیم. اگر به دنبال خرید محصول با قیمت ارزان و با کیفیت هستید به شما پیشنهاد میکنیم حتما به این مراکز مراجعه کنید.

روش های فرآوری کود مرغی :

 • روش روی هم انباشتن ( دپو کردن): در این روش کودهایی که از لانه مرغ خارج کرده اند را در فضای خارج از مرغداری و در فضای سرپوشیده روی هم دپو می کنند و یا در گودالی سیمانی آن ها را ذخیره می کنند معمولا کود دپو شده را هر چند روز یک بار مرتب زیرو رو می کنند و به هم می زنند. این کود در کشاورزی مصرف می شود.
 • خشک کردن کود : امروزه خشک کردن کود پس از جمع آوری آن در کشور های مختلفی انجام می شود. تجهیزات مختلفی برای خشک کردن مکانیکی کودها در بازار وجود دارد. بعد از این که کودها خشک شد تبدیل به پلت یا بلوک شده و در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد. 
 • سیلو کردن کود مرغ : در برخی از کشورها فضولات مرغ را همراه با ضایعات کشاورزی، علوفه و… سیلو می کنند.

خرید اینترنتی کود مرغی فله

خرید اینترنتی کود مرغی فلهبرای خرید اینترنتی کود مرغی فله باید به فروشگاه های اینترنتی معتبر مراجعه کرد. شما در این سایت ها می توانید انواع کود ارگانیک مانند کود مرغی غنی شده، کود مرغی قفسی، پلیت مرغی داتیس، کود فرآوری شده، کود غنی شده، کود مرغی ارزان، را خرید کنید. فروش کود مرغی در این فروشگاه ها با قیمت مناسبی عرضه می شود. فروش اینترنتی کود سبب می شود ما بتوانیم محصول را با قیمت مناسبی تهیه کنیم چون بیشتر سایت های فروش محصول را مستقیم و بدون واسطه عرضه می کنند.

اگر شما به بازار فروش کود مراجعه کنید می توانید خرید کود فله را با قیمت های باور نکردنی تهیه کنید علت این امر به خاطر وجود رقابت کاملی است که در این بازار وجود دارد. فروش کود مایع در این بازار هم انجام می شود. همچنین شما می توانید از قیمت کود کامل هم اطلاع یابید.

.

لیست قیمت کود مرغی پلیت ارزان

لیست قیمت کود مرغی پلیت ارزانبرای اطلاع از لیست قیمت کود مرغی پلیت ارزان باید به سایت های فروش معتبری که قیمت ها را ساعتی به روز رسانی می کنند مراجعه کرد. قیمت این محصول با توجه به کیفیت فرق می کند.

استفاده از کود مرغی پلیت در کشاورزی: استفاده از این محصول در کشاورزی باعث می شود خاک کیفیت خوبی پیدا کند و رشد گیاه به سرعت انجام شود. علاوه بر این که ما می توانیم اولین محصول را به خوبی برداشت کنیم مقدار یک دوم تا یک سوم کود پس از خرمن در زمین باقی می ماند و محصولات بعدی کاشته می شود.

مشخصات کود پلیت مرغی غنی شده

مشخصات کود پلیت مرغی غنی شدهمشخصات کود پلیت مرغی غنی شده شامل موارد زیر می شود:

پلیت مرغی یا دامی از کودهای کامل است. کود پلیت شده به معنای فرآوری شده است. این کود به دلیل فرآوری بودن آن نسبت به سایر کودهای ارگانیک نیتروژن آن غنی تر است. پلیت مرغی تمامی خواص کود مرغی را دارد چون از کمپوست صد در صد مرغی تهیه شده است و مواد اضافی مانند تخم حشرات، لار و بندر گیاهان از آن حذف شده است.

روش های استفاده از پلیت مرغی شامل گزینه های زیر می شود:

 • استفاده در هنگام آماده سازی خاک در زراعت و باغبانی
 • استفاده از روش چالکو بخصوص در باغ ها و گلخانه ها
 • استفاده به صورت پخش در مزرعه و باغ ها
 • پخش در کرت ها و شیارهای کشت

عرضه عمده کود های حیوانی با قیمت مناسب

عرضه عمده کود های حیوانی با قیمت مناسبعرضه عمده کودهای حیوانی با قیمت مناسب توسط عمده فروشان مختلفی انجام می شود. این عمده فروشان چون محصول را مستقیم و بدون واسطه عرضه می کنند قیمت آن ها مناسب است.

محدودیت استفاده از کود مرغی (حیوانی):

کود مرغ طیور به خاطر وجود آب زیاد در آن مشکلاتی را برای مصرف کننده ایجاد می کند و به دلیل اثرات سوز آور بر شاخ و برگ نمی توان برای محصولات کشاورزی از آن استفاده کرد.

اگر این کود ذخیره شود تلفاتی را ایجاد می کند و هزینه حمل و نقل را افزایش می دهد به همین دلیل پردازش فوری کود مرغی برای جلوگیری از تجزیه سریع آن باید انجام شود.

مشکلاتی که در زمان ذخیره سازی ایجاد می شود:

 • انتشار آمونیاک
 • آلودگی نیترات 
 • آلودگی آب های سطحی
 • آلودگی آب های زیرزمینی 
 • جذب مگس
 • مزاحمت عمومی

مرجع خرید و فروش انواع کود های حیوانی

مرجع خرید و فروش انواع کود های حیوانیمرجع خرید و فروش انواع کودهای حیوانی  را با بسته بندی، کیفیت و قیمت های مختلفی عرضه می کند تا تمام مصرف کنندگان بتوانند مطابق با نیاز خود محصول را خریداری کنند. کسانی که در این امر فعالیت می کنند باید با تمام نمونه های محصول آشنا باشند و با مزایایی هر کدام از کودها هم آشنا باشند تا بتوانند یک محصول مناسب را به بازار ها تزریق کنند.

کسانی که به خرید و فروش این محصول مشغول اند باید با تمام نمونه های محصول آشنا باشند و از مزایایی آن ها هم آگاه باشند تا بتوانند مشتریان را راهنمایی کنند. همچنین باید از مقدار مصرف این کودها هم اطلاع داشته باشند.

در هنگام خرید این محصول باید به نکات زیر توجه شود:

 1. تولید این محصول نیازی به تکنولوژی پیشرفته ای ندارد که تولید کنندگان ایرانی نتوانند محصولی با کیفیت را تولید کنند بنابراین تفاوتی بین برند داخلی و خارجی وجود ندارد مگر این که واقعا کود مرغی خارجی دارای موادی مانند اسیدهای هیومیک، پتاسیم، عناصر میکرو و… باشد که باعث ایجاد تفاوت شود که این هم کمتر پیش می آید و به ندرت انجام می شود.
 2. آیا کودهای موجود در بازار واقعا غنی شده اند: در این مورد باید با اطمینان بگویم ۹۰% کودهای مرغی در بازار غنی شده اند.
 3. آیا کود مرغی به تنهایی می تواند نیاز محصول کشاورزی را تامین کند: در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر بلکه کشاورزان و باغداران عزیز کشورمان باید در اواخر زمستان و در اوایل بهار از کودهای شیمیایی باید استفاده کنند.
 4. برای خرید حتما باید به فروشندگان معتبر  مراجعه کرد.
 5. همیشه منشا کودهای پلت شده، کود مرغ نیست: در بسیاری از موارد کودهای موجود در بازار همیشه کودهای مرغی نیستند. تولید کنندگان برای کاهش هزینه های خود در برخی از مواقع از کودهای گاوی و.ـ.. استفاده می کنند. در واقع کود مرغی خالص از گرانترین کودها محسوب می شود.

فروشنده انواع کود مرغی فرآوری شده

فروشنده انواع کود مرغی فرآوری شدهفروشنده انواع کود مرغی فرآوری شده تلاش می کند انواع نمونه های محصول را با کیفیت بالا و قیمت ارزانی تهیه کند تا بتواند محصول را با قیمت مناسبی عرضه کند.

علاوه بر مزایایی که کود مرغی دارد این محصول معایب و مضراتی هم دارد. کود مرغی خام دارای   ec بالایی است که خاک را اسیدی می کند و این شوری باعث می شود  حاصلخیزی خاک کاهش یابد. یک سری پاتوژن ها و عوامل بیماری زا در کود مرغی وجود دارد که این به خاطر علف هرز، تخم لار و حشرات است و اگر این محصول به صورت خام به کار برده شود بیشتر از ۶۰ درصد آن جذب نمی شود. برای حل این مشکلات باید کود را خشک کرد چون کودهای حیوانی در درجه حرارت بالا خشک می شوند و این سبب می شود عوامل بیماری زا به دلیل استریل سازی از بین برود و برای این که ec آن را کنترل کنیم باید به آن زئولیت یا گوگرد اضافه شود. همچنین برای جلوگیری از این قبیل مشکلات باید کود را کمپوست کرد و از کودهای فرآوری شده استفاده کرد.

پخش کلی کود مرغی در بازار داخلی

پخش کلی کود مرغی در بازار داخلیشرکت پخش کلی کود مرغی در بازار داخلی انواع محصول را از تولید کنندگان مختلفی خریداری می کند و سپس شروع به پخش محصول به صورت عمده به عمده فروشان و خرده فروشان می کند.

کود حیوانی (مرغی) در مقایسه با کودهای شیمیایی دو مزیت مهم دارد:

 1. سلامت بالاتر: با توجه به اهمیت روز افزون تولید محصولات ارگانیک، کودهای طبیعی و حیوانی اهمیت منحصر به فردی دارد.
 2. قیمت مناسب: کودهای حیوانی ( مرغی) دارای عناصر فراوانی است که این عناصر با کمترین هزینه تولید و روانه انواع بازارها می شود.

خریدار انواع کود مرغی پلیت شده

خریدار انواع کود مرغی پلیت شدهخریدار انواع کود مرغی پلیت شده باید به فروشندگان این محصول مراجعه کند اگر قصد خرید عمده این محصول را دارید باید به عمده فروشان آن مراجعه کنید و برای خرید جزیی باید به سراغ خرده فروشان رفت.

کود مرغی مایع به خاطر دارا بودن گرانوله و پلیت بودن می توان با تمام دستگاه های کود کش از این محصول استفاده کرد. مزایای این محصول شامل گزینه های زیر می شود:

 • استریل شده با بخار و دما
 • عاری بودن از هر گونه بذر علف های هرز و عوامل بیماری زا
 • افزایش دهنده ماده آلی خاک
 • افزایش دهنده فعالیت میکروارگانیسمهای مفید خاک
 • بسته بندی مناسب در کیسه سه لایه ضد نور

سفارش عمده و جزئی انواع کود مرغی

سفارش عمده و جزئی انواع کود مرغی برای سفارش عمده و جزئی انواع کود مرغی می توان به عمده فروشان و خرده فروشان مراجعه کرد این دو گروه هم به صورت حضوری هم به صورت غیره حضوری محصول را عرضه می کنند.

ترکیبات انواع کود مرغی شامل موارد زیر می شود:

 • مواد آلی
 • ازت کل
 • فسفر
 • پتاسیم
 • کلسیم
 • منیزیم
 • منگنز
 • بورون
 • آهن
 • مولیبدن

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما