کسب درآمد خوب از تولید و پرورش کرم خاکی

هموطن عزیز با تولید و پرورش کرم خاکی و کود ورمی کمپوست می توانید صاحب کسب درامد خوبی شوید همین الان اقدام کنید و به سایت ما مراجعه کنید.
در این طرح با استفاده از کرم های خاکی، کمپوست استحصال شده از کود دامی مورد استفاده قرار گرفته و از این توده حجیم و کم ارزش، یک کود آلی با کیفیت بسیار بالا بدست خواهد آمد که برای استفاده در زمین های زراعی و باغات بسیار مفید خواهد بود. به عبارتی دیگر با استفاده از تکنیک کرم های خاکی از کود های دامی یک کود آلی بنام کرم پوسال تولید می کنند که عاری از هر گونه بذر علف هرز و انگل های گیاهی بوده و همچنین از نظر ویژگی های فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیک با کود گاوی بسیار متفاوت است.

تولید ورمی کمپوست به روش اصولی و به عبارتی تولید واقعی می تواند یک شغل پر درآمد و سود ده باشد . مخصوصا مواقعی که در کنار مشاغل دیگر کشاورزی ، دامداری یا آبزی پروری قرار گیرد . به طور مثال وقتی یک مزرعه پرورش ماهی ، میگو یا خاویار در کنار یک باغ یا مزرعه کشاورزی داشته باشیم ، می توانیم با ایجاد یک مزرعه تولید ورمی کمپوست به منفعت فوق العاده ای رسید . زیرا تنها با خرید اندکی کرم خاکی ایزینیا فوتیدا کالیفرنیا و سپس خرید مقداری کود گاوی می توان تولید همزمان کرم خاکی ( ورمی کالچر ) ونیز کود ارگانیک ورمی کپوست ، سود قابل توجه ای کسب کرد .
با این کار می توان کود گاوی را بسیار غنی کرد و با تبدیل آن به کود ورمی کمپوست شاهد افزایش چند برابری محصول در کشاورزی و نیز با تولید کرم خاکی و پرورش آن شاهد افزایش تولید در آبزی پروری و البته کاهش هزینه های ناشی از خوراک آبزیان بود . همانطور که می دانیم حدود ۷۰ درصد هزینه تولید درآبزی پروری مربوط به تامین خوراک است که با تولید کرم خاکی به عنوان یک غذای کامل و فوق العاده برای مزرعه پرورش خود توانسته ایم گامی موثر در کاهش هزینه های تولیدی برداریم . حال به این مجموعه ، گاوداری و یا دیگر مشاغل وابسته را اگر اضافه کرد نتیجه بهتر خواهد شد .

در شرایطی که کود دام هایی نظیر اسب و طیور و سایر حیوانات اهلی برای دامدار مسئله ساز است، پرورش کرم خاکی راه گشا است چرا که این نوع کود بخاطر ترکیبات اسیدی زیادی که دارد در مزارع به مقدار قابل استفاده نیست بهر حال دامدار می تواند کرم خاکی را پرورش داده و کمپوست حاصله از آنرا برای مزرعه خویش استفاده کرده و یا آنرا بفروش برساند.
همچنین از تولید مازاد خود کرم نیز برای تغذیه آبزیان یا طیور می تواند استفاده کند.
منبع: ورمی کمپوستینگ.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما