مقدار مصرف کود مایع مرغی در هکتار

مقدار مصرف کود مایع مرغی در هر هکتار برای محصولات زراعی یا محصولات باغی باهم فرق دارند. در مرحله اول در تمامی محصولات شرایط آب و هوایی تاثیر گزار می باشد، و در گزینه دیگر نوع محصول کاشته شده آن هم با توجه به نظر دکتر گیاه پزشک متغییر می باشد، چرا که در هر زراعتی به یک اندازه کمبودات غذایی دیده می شود و می بایست با توجه به همان مقدار نیاز کود تزریق شود.

مقدار مصرف کود

کود مایع مرغی کودی سرشار از تمامی عناصر غذایی اعم از عناصر ماکرو، میکرو و ریز معذیها می باشد که با اضافه کردن کود هیومیک اسید همراه با فولویک اسید به ریشه زایی گیاهان کمک شایانی می کند.

مقدار مصرف کود مایع مرغی

مقدار مصرف کود مرغی مایع برای گیاهان مختلف در هر هکتار، متفاوت است اما به طور میانگین هر زراعت چیزی بین ۴۰ تا ۹۰ لیتر کود مرغی مایع در هر هکتار نیاز دارد که از ابتدای پنجه زنی می بایست مورد مصرف قرار گیرد. و برای مصارف درختان نیز این مقدار کاملا متغییر می باشد. که آن هم باز در هر محصولی یا درخت میوه ای متفاوت می باشد و بایست با متخصصین عالی در این زمینه مشورت لازم صورت پذیرد. کود مایع را میتوان از طریق محلول پاشی، و یا آبیاری قرقابی به زمین تزریق کرد. و در این روش جزب عناصر به بهترین شکل صورت می پذیرد.

مقدار مصرف کود

انواع مختلف کود مایع مرغی

  • کود مایع مرغی تولید شده در ایران
  • کود مایع مرغی ترکیه ای
  • کود مایع مرغی اسپانیایی
  • کود مایع مرغی خارجی

مقدار مصرف کود  مقدار مصرف کود

تفاوت کود مایع مرغی ایرانی با خارجی

کود های مایع مرغی ایرانی با توجه به شرایط اقلیمی آب و هوایی ایران، و زیر نظر گیاه پزشکان داخلی تولید می شود کاملا با خاک و محصولات زراعی سازگاری لازم را پیدا می کند. ولی نمونه های خارجی این کودها سازگاری کمتری با مزارع ایران پیدا می کنند به همین دلیل درصد جواب دهی آنها کاهش می یابد.

مقدار مصرف کود

انواع مصارف کود مایع مرغی

  1. برای انواع زمین های زراعی مانند گندم، سبزیجات، چغندر، ذرت، و ………
  2. برای انواع درختان میوه از جمله مرکبات، گردو، انار، پسته، سیب و تمامی درختان بار ده

مقدار مصرف کود  مقدار مصرف کود

انواع بسته بندی کود مایع مرغی

کودهای مایع مرغی عمدتا در سطل های ۲۰ لیتری بسته بندی می شود. و نمونه های خارجی آنها در گالن های ۲۰، ۱۰، و ۴ لیتری موجود می باشد.

مقدار مصرف کود

نحوه خرید کود

برای اینکه بتوان به تمامی نمونه های کود مایع مرغی دسترسی پیدا کرد می بایست با تامین کنندگان اصلی این محصول در اینترنت ارتباط برقرار کرد تا در این معامله دست تمامی واسطه ها را از این خرید کوتاه کرده و محصولی کاملا استاندارد بدست آوریم. و همین امر سبب می شود تا کشاورزان و باغداران دیگر  هزینه های گزاف را بابت خرید این کودها نپردازند.

مقدار مصرف کود

نحوه ارسال بار

بار خریداری شده توسط مشتری از مجموعه بزرگ باران کود، در کوتاه ترین زمان ممکن فاکتور آن صادر شده و به انبار ارجاع داده می شود و سپس بار توسط انبار به باربری فرستاده می شود و در کوتاه ترین زمان ممکن در محل مزکور تحویل مشتری می گردد.

منبع : باران کود

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما