باران کود

قیمت کود مرغی پلیتی غنی شده | پخش عمده انواع کود حیوانی

قیمت کود مرغی پلیتی غنی شده

کود حیوانی در حقیقت از فضولات حیوانات تهیه می شود که بیشتر از کود گوسفند، گاو، اسب و مرغ تشکیل می شود. کود حیوانی به علت دارا بودن حجم وسیعی از مواد آلی و غذایی باقی مانده که برای غنای خاک بسیار مفید می باشد، در طول تاریخ همواره مورد توجه و استفاده کشاورزان بوده است. 

کود انسانی نیز در رده کود های حیوانی به حساب می آید،  در بعضی کشور ها ار مدفوع انسانی نیز به عنوان کود در مزارع کشاورزی استفاده می شود. 

کود مرغی از با ارزش ترین کود های حیوانی است و نسبت به کود دامی از ازُت بیشتری برخوردار است، اصلی ترین محاسن کود مرغی نسبت به کود دامی برخورداری از اَزُت و پتاسیم بالاتری است که منجر به تغذیه بهتر درخت و گیاهان از خاک می شود. ازت موجود در کود مرغی بسیار سریع تر از ازت موجود در سایر منابع کود های دامی مورد استفاده گیاه قرار می گیرد و این امر به لحاظ غنی بودن کود مرغی از اسید اوریک می باشد.

قیمت کود مرغی پلیتی غنی شده | پخش عمده انواع کود حیوانی

مشخصات کود مرغی غنی شده

مشخصات کود مرغی غنی شدهکود مرغی غنی شده : کود مرغی خام حاوی مواد معدنی مفیدی چون ازت، فسفر، پتاسیم، کلسیم، آهن و … است که ارزش بالایی در کشاورزی و خوراک دام دارد، ولی به دلیل وجود باکتری های مختلف و همچنین فعالیت های قارچی، آلوده به مایکوتوکسین هایی مانند آفلاتوکسین است که می تواند مشکلات جدی ایجاد نماید. همچنین به دلیل دارا بودن آمونیاک ممکن است سبب سوختن گیاهان شود. به علت تفاوت در کمبود های خاک در مناطق مختلف می توان آن را غنی سازی کرد. 

کود مرغ پلت شده (پلیتی): با استفاده از دستگاه پلیت کننده کود را کاملا فشرده کرده و با اعمال حرارت کافی رطوبت آن به طور کامل خشک می شود و در نتیجه باکتری ها و سموم و آمونیاک آن حذف می گردد. همچنین طی این فرآیند می توان انوع کود شیمیایی و حیوانی نظیر کود اوره، کود NPK و … را نیز به میزان مورد نیاز به آن اضافه نمود تا غنی شود. 

قیمت کود مرغی غنی شده

قیمت کود مرغی غنی شدهقیمت کود مرغی غنی شده اغلب با توجه به درصد عناصر موجود در آن مشخص می شود، چرا که نوع فن آوری که روی آن انجام می شود و مواد آلی که به آن افزوده می شود و همچنین و مواد مضری همچون آمونیاک که از آن حذف می گردد تمامی این مراحل سبب بالا بردن کیفیت کود مرغی غنی شده، خواهد بود و این محصول را یک گزینه بسیار عالی برای تغذیه خاک و در نهایت تولید محصولات کشاورزی، می کند. توجه داشته باشید که کود مرغی در بازار قیمت بالاتری نسبت به سایر کود های حیوانی دارد.

کاربرد انواع کود مرغی خالص

کاربرد انواع کود مرغی خالصبا وجود ارزش بسیار زیادی که این کود کشاورزی در تمام نقاط جهان به ویژه کشور های پیشرفته دارد، ولی در کشور ما میزان بسیار زیادی از این کود دچار فساد شده و معدوم می گردد.در ایران بیشترین میزان تولید کود مرغ خالص در پسته کاری در استان کرمان و شهر های آن نظیر رفسنجان و بم مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا خاک کشاورزی این منطقه به دلیل بارش کم باران دچار خشکی و خاک آهکی شده که برای رفع این مشکل باید از کود های مناسبی استفاده نمود.

بازار فروش انواع کود مرغی پلیتی

بازار فروش انواع کود مرغی پلیتیکود مرغی شامل گونه های مختلفی همچون کود مرغی مایع، کود مرغی پلت، کود مرغی گرانول و کود مرغی پودری می باشد که پر مصرف ترین نوع آن کود مرغی پلت (پلیتی) می باشد. کود های مرغی موجود در بازار عمدتاً با روش های مختلفی همچون انباشت یا دپو کردن، خشک کردن و سیلو کردن تهیه و تولید می شوند. بازار فروش کود مرغی متاسفانه در کشور ما در مقایسه با دیگر نقاط جهان چشم گیر نیست ولی روز به روز با آگاهی بیشتر کشاورزان از فواید بی شمار آن و اطلاع از شیوه درست مصرف و کاربرد آن در باغ ها و مزارع خود، استفاده و تقاضای این محصول در بازار کشاورزی سیر صعودی داشته است.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
زهرا زارع
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129286290
آدرس کانال: bazarekood@
پست الکترونیکی: Zare.compost@gmail.com

پاسخی بگذارید